KRYESORE

Kryeministri Isa Mustafa takohet sot me Kancelaren Angela Merkel

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, takohet sot në Berlin me Kancelaren Federale të Gjermanisë, Angela Merkel. Kryeministri Mustafa, gjatë vizitës zyrtare në Republikën Federale të Gjermanisë, do të pritet me nderime ushtarake nga Kancelarja Merkel, në Zyrën e Kancelares Federale.  Në takimin ndërmjet Kryeministrit Isa Mustafa dhe Kancelares …

Lexo më shumë

Anulohet koncerti për ShBA – shkak siguria

Pas videos së publikuar nga organizata terroriste ISIS, përmes të cilës disa xhihadistë shqiptarë dhe boshnjakë kërcënojnë me sulme terroriste Ballkanin, kanë reaguar  institucionet e sigurisë dhe të inteligjencës. Duke iu referuar burimeve policore lajmi net shkruan se institucionet kanë siguruar informacione në bazë të të cilave konstatohet se xhihadistët …

Lexo më shumë

Kosova e Gjermania me Marrëveshje për ekstradim dhe …

Të Hënën në Berlin është parafuar Marrëveshja Juridike Ndërshtetërore mes Kosovës e Gjermanisë, marrëveshje kjo që u protokolua sot. Kjo marrëveshje ndërshtetërore është e natyrës së veçantë, pasi që kjo marrëveshje ka të bëj me bashkëpunimin juridik për çështje penale, e përfshinë rregullimin edhe në kvto pesë fusha: ndihmën e ndërsjellë juridike, …

Lexo më shumë