KRYESORE

Google ndihmon gazetarinë me 150 milionë dollarë

Google do të nis një program në vlerë prej 150 milionë dollarëve për të përkrahur gazetarinë e internetit në partneritet me tetë media evropiane. Përmes një komunikate gjiganti i internetit ka thënë se “Iniciativa e Lajmeve Dixhitale” do të “përkrah gazetarinë kualitative përmes teknologjisë dhe inovacionit”. Iniciativa bashkon ‘Les Echos” …

Lexo më shumë

Steinmeier sot në Kosovë

Kryediplomati gjerman sot do të takohet me udhëheqësit kryesor të shtetit të Kosovës gjatë vizitës zyrtare në Prishtinë. Sipas njoftimit të ministrisë së jashtme të Kosovës, Steinmeier do të “zhvillojë takime me krerët shtetërorë të Kosovës me të cilët do të diskutojnë tema të ndryshme me interes bilateral.” Njoftimi thotë …

Lexo më shumë
error: Content is protected !!