Ballina / KRYESORE (page 1153)

KRYESORE

Kërcënohet Sokol Balla, arrestohet avokati

Policia ka arrestuar një avokat  pasi kërcënonte me mesazhe telefonike gazetarin, Sokol Balla. Specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë së Durrësit kanë arrestuar 62-vjeçarin Ilir Malindi, banues në qytetin e Durrësit. Ndërkohë policia bënë me dije se avokati i ka dërguar mesazhe të shumta kërcënuese përmes telefonit gazetarit të …

Lexo më shumë

15 të nominuarit për kushtetuese i plotësojnë kushtet

Komisioni për shqyrtimin e kandidatëve për dy anëtarë të Gjykatës Kushtetuese, ka bërë vlerësimin e përmbushjes së kushteve të parapara me ligj dhe Kushtetutë, i kandidatëve të nominuar për Gjykatën Kushtetuese. Komisioni konstatoi se 15 të nominuarit: Emrush Kastrati, Rafet Haxhaj, Makifete Saliuka, Emine Mustafa, Hashim Çollaku, Ramadan Gashi, Veton …

Lexo më shumë

Protestuesit hedhin beton në oborrin e komunës

“Liburn ikë”, “Stop shkeljeve të ligjit”, “Duam punë”, janë disa nga parullat e ndërtimtarëve dhe prodhuesve të materialeve ndërtimore në Prishtinë të cilët janë duke protestuar, me makineritë motorike të tyre. Protestuesit kanë derdhur beton në oborrin e Komunës së Prishtinës dhe  beton në shenjë pakënaqësie. Ata kërkojnë shkarkimin e …

Lexo më shumë