KRYESORE

Kelmendi: Pse më arrestuat?

Anëtari i kryesisë së AAK-së e profesori universitar, Muhamet Kelmendi, pas arrestimit të tij ditën e merkurë, ka kërkuar sqarime nga ministrit të Punëve të Brendshme, Skënder Hyseni, drejtorit të Policisë së Kosovës, Shpend Maxhuni dhe Inspektoratit të Policisë së Kosovës, Fitim Shishani. “Dje me datë 10.06. 2015 ora 14:30 …

Lexo më shumë

Hahn shumë i zhgënjyer nga papërgjegjësia e liderëve

Eurokomisioneri për zgjerim, Johannes Hahn përmes rrjetit social Tëitter ka shprehur shqetësimet e tij lidhur me dështimin e negociatave në Bruksel dhe mosarritjen e një marrëveshje me liderët e partive kryesore të Maqedonisë. “Asnjë marrëveshje përfundimtare në bisedat për Ish Republikën Jugosllave të Maqedonisë. Shumë i zhgënjyer nga mungesa e …

Lexo më shumë
error: Content is protected !!