KRYESORE

Itali: Shpëtohen mbi 800 emigrantë

Rojet bregdetare në Itali i kanë shpëtuar jetën mbi 823 emigrantëve që kanë tentuar të arrijnë në kontinentin europianë nëpërmjet Mesdheut me barka të gomës. ‘Këta emigrantë shoëtuan vetëm gjatë 24 orëve të fundit, kanë deklaruar autoritetet italiane, sipas të cilave fluksi i të ijurve nga vendet jo stabile afrikane …

Lexo më shumë

Everton interesohet për Shaqën

Stoke City është tërhequr nga interesimi për Xherdan Shaqirin, por tashmë është një skuadër tjetër angleze e interesuar për të. Bëhet fjalë për skuadrën e Evertonit, e cila dëshiron te ketë në radhët e veta kosovarin që luan për ekipin e Zvicrës. Everton për shërbimet e kosovarit ka ofruar 16 …

Lexo më shumë

Takohen Mustafa e Nuland, bisedojnë për të ardhmen e Kosovës

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, priti në takim Ndihmës Sekretaren Amerikane të Shtetit për Çështje të Evropës dhe Euroazisë, Victoria Nuland. Kryeministri Mustafa dhe Ndihmës Sekretarja Amerikane Nuland biseduan për progresin që po arrihet në Kosovë, zhvillimet në rajon, proceset integruese rajonale dhe euroatlantike, si dhe për progresin …

Lexo më shumë

EULEX: Kemi zhvarrosur tre romë

Komisioni Qeveritar për personat e pagjetur i ka disa mospajtime me EULEX-in. Kryetari i këtij Komisioni, Prenk Gjetaj, kritikon misionin evropian se ka gabuar me rastin e zhvarrosjes së tre trupave në fshatin Llaushë të Skenderajt, trupa të cilët kanë qenë të rivarrosur dhe të idnetifikuar me analizë të AND-së. …

Lexo më shumë