KRYESORE

Londra dhe paratë e pista

Miliarda dollarë para të pista nga të ardhurat e krimit – sidomos nga Rusia – janë duke u pastruar nëpërmjet tregut të pasurive të patundshme në Londër, thonë veprimtarët e anti-korrupsionit. Siç njofton korrespondenti i Zërit të Amerikës Henry Ridgwell nga kryeqyteti britanik, qeveria ka premtuar ta godasë këtë praktikë. …

Lexo më shumë

Gjermani: 173 sulme ndaj azilkërkuesve

Sulmet ndaj qendrave të akomodimit të azilkërkuesve janë rritur ndjeshëm në Gjermani. Sipas Ministrisë së Brendshme gjermane, vetëm sivjet ka pasur 173 të tilla. Mbrëmjen e së hënës, më shumë se 2000 vetë marshuan në rrugët e Dresdenit në mbështetje të lëvizjes “Pegida”, lëvizje që lufton kundër “islamizimit të Perëndimit” …

Lexo më shumë