Ballina / KRYESORE (page 1088)

KRYESORE

Arrihet marrëveshja Kosovë-Serbi

marreveshja

Është arritur marrëveshja për normalizmin e mardhënieve mes Kosovës e Serbisë në Bruksel. Lajmin e ka bërë të ditur Bekim Çollaku, Këshilltar i Kryeministrit Hashim Thaçi. Ai ka deklaruar se marrëveshja është arritur. Thaci dhe Ashton kanë nënshkruar marrëveshjen për normalizimin e raporteve Kosovë-Serbi, ka shtuar Çollaku. Arritjen e marrëveshjes e …

Lexo më shumë

Çka u nënshkrua ?!

marrëveshja, 19 prill, dialogu

Ky është dokumenti që besohet të jetë nënshkruar sot në Bruksel. 1: “Bashkësi/Asociacion” të Komunave me shumicë serbe në Kosovë, e hapur edhe ndaj komunave të tjera, nëse anëtarët pajtohen. 2: “Bashkësia/Asociacioni” do të formohet me statut. 3: Strukturat do të formohen sipas të njëjtës bazë sikur edhe rajonet ekzistuese …

Lexo më shumë