Ballina / KRYESORE (page 1070)

KRYESORE

Britania votoi

Shkruan: Kimete Bytyqi-Ormond/infoglobi Vendvotimet në Britani u mbyllën në kohën e paraparë, mu në orën 22 sipas kohës lokale. Asgjë e rëndomtë në qendër të Londër sot. Kalimtarët, shumica e të cilëve me siguri turistë, hynin e dilnin nëper shitoret e kafenetë e shumta përreth. Sikur nuk ishin në dijeni …

Lexo më shumë

Kosovë: Aktakuza – 32 të dyshuarve për terrorizëm

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës ka ngritur aktakuzë kundër 32 personave për vepra penale që ndërlidhen me terrorizmin. Sipas një njoftimi për medie aktaakuza kundër 32 të pandehurve lidhet me veprat penale “Rekrutimi për terrorizëm”, “Organizimi dhe pjesëmarrja në grupe terroriste” dhe “Mbajtja në pronësi, kontroll, posedim apo shfrytëzim …

Lexo më shumë

Itali: Zjarr në aeroport, anulohen fluturimet

Aeroporti ndërkombëtar i Fiumicino-s u përfshi nga flakët gjatë mesnatës. Incidenti i ndodhur  shkaktoi kaos në ambientet e aeroportit ndërkohë që nisi menjëherë evakuimi i punonjësve dhe qytetarëve. Për shkak të incidentit të gjitha udhëtimet Tiranë-Romë me avion u anuluan. Deri më tani janë anuluar dy udhëtime Romë-Tiranë, të parashikuara …

Lexo më shumë