Ballina / KRYESORE (page 1065)

KRYESORE

Cameron kërkon ligje të reja kundër radikalizmit

Kryeministri i ri i Britanisë së Madhe, David Cameron po angazhohet në nxjerrjen e ligjeve të reja kundër radikalizmit dhe promovimit të ideologjive militante që rrisin rekrutimin e numrit të të rinjëve në organizatat radikale islamike. Legjislacioni i ri do të përfshijë fuqinë e institucioneve për të kufizuar aktivitetin e të gjithë atyre …

Lexo më shumë

Tërmet në Japoni

Një tërmet i fuqishëm ka goditur Japoninë në mëngjezin e së mërkurës. mu në pjesën kur i njejti kishte lënë rreth 18 mijë të vdekur në vitin 2011. I magnitudës prej 6.8 shkallësh Rihter, tërmeti kësaj radhe nuk ishte i përmasave për shfaqjen e cunamit, thonë autoritetet e Institutit Meteorologjik …

Lexo më shumë

Mustafa: Përgjegjësit për ngjarjet në Maqedoni të dalin para drejtësisë

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, sot në Lubjanë ka deklaruar se Kosova do të ndihmojë në pengimin e përshkallëzimit të dhunës nga Maqedonia fqinje në rajon “Kosova është e interesuar për bashkëpunim të fuqishëm ndërmjet policisë kosovare e maqedonase për zbardhjen e rrethanave për situatën e papranueshme dhe të paarsyeshme”, …

Lexo më shumë