Ballina / KRYESORE (page 1063)

KRYESORE

Dorëhiqet Tony Blair

Ish Kryeministri i Britanisë së Madhe ,  Tony Blair ka ofruar dorëheqjen nga posti i Përfaqësuesit Special për Lindjen e Mesme. ‘Nga posti, Blair do të largohet muajin e ardhshëm ‘pasi ti përmbush zotimet’, raporton BBC. Blair ka kërkuar nga i pari i OKB-së, Ban Ki moon që të konfirmojë …

Lexo më shumë

Gërvalla: LDK në panik

Ja çka i shkruan Donika Gërvalla të parit të LDK-së, Isa Mustafa, pas anulimit të djeshëm të rezultateve të zgjedhjeve në Gjermani, Zvicër e Kllokot. Para kësaj letre ajo kishte komentuar vendimin duke thënë se “dikë në parti e ka kapur paniku, dhe s’po do t’i lejojë zërat kritikë”. I …

Lexo më shumë