Ballina / KRYESORE (page 1061)

KRYESORE

Specialja para deputetëve këtë javë

Javën që vjen Qeveria e Kosovës do të procedojë sërish në Kuvend amendamentin 24 të Kushtetutës, amendament ky që i hap rrugë krijimit të Gjykatës Speciale. Burime të sigurta brenda Kuvendit, thonë se “Gjykata Speciale është njëra ndër arsyet e vizitës së ndihmëssekretares amerikane për Çështje Evropiane dhe Euro-aziatike, Victoria …

Lexo më shumë

Eurogrupi shqyrton propozimin grek; bisedime të vështira

Ministrat e Financës së Eurozonës paralajmëruan për bisedime të vështira, para takimit ku do të vendoset nëse propozimet e reja të qeverisë greke meritojnë një paketë të tretë huadhënieje. Ministri gjerman i Financave, Wolfgan Schaeuble i përshkroi bisedimet si “tmerrësisht të vështira”, ndërsa kreu i Eurogrupit, Jeroen Dijsselbloem foli për …

Lexo më shumë

Nuland: Korrupsioni e keqja e Ballkanit

Nuland ka nisur një vizitë zyrtare në rajon, që përfshin Shqipërinë, Kosovën, Serbinë, Malin e Zi dhe Maqedoninë. Shtetet e Bashkuara mbështesin një Ballkan të lirë dhe të begatë, por vendet e rajonit duhet të varrosin përgjithmonë urrejtjen, kriminalitetin, lakminë dhe despotizmin, është mesazhi i ndihmës-sekretares amerikane të shtetit, Victoria …

Lexo më shumë