KRYESORE

'Kafetina' mbylli 4 ordinanca

Njësia e Hetimeve të Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit në Prizren pas informatës për dyshimin se në disa fshatra të rajonit të Prizrenit, po zhvillohet veprimtari ilegale, ka ndërmarr një operacion. Duke vepruar në bazë të urdhëresës së Gjykatës Themelore në Prizren Policia ka realizuar planin operativ të koduar me emrin …

Lexo më shumë

Gjermania: Shqipëria, Kosova dhe Mali i Zi të shpallen vende të sigurta

Autoritetet gjermane gjenden përballë një presioni në rritje për çështjen e menaxhimit të azilkërkuesve që kanë zbarkuar atje. Gjatë një samiti rajonal të organizuar në Baden-Vuertemberg , dyndja e emigranteve nga Ballkani ka dominuar bisedimet e kryetarëve të landeve. Teksa Bosnja, Maqedonia dhe Serbia janë deklaruar si vende të sigurta …

Lexo më shumë

Obama shpërndan fotografinë e termocentralit Kosova B

Fotografia të cilën mediumi “InternationalBusinessTimes” ka përdorur për të ilustruar këtë artikull është ajo e termocentralit Kosova B. Kjo fotografi është bërë nga agjencia Reuters, transmeton RTK Presidenti amerikan, Barack Obama, ka shpërndarë një artikull i cili flet për gjigantët amerikanë korporativ përfshi “Apple”, “Google”, “Microsoft”, “Berkshire Hathaway” dhe “Goldman …

Lexo më shumë

NATO-ja, mbështetje për Turqinë

NATO-ja zhvilloi të marten një takim të pazakontë për të mbështetur Turqinë, presidenti i së cilës, Rexhep Tajip Erdogan, tha se forcat e tij vazhdojnë fushatën kundër militantëve të grupit Shteti Islamik dhe rebelëve kurdë në Irak. Takimi u thirr me kërkesën e Turqisë për të diskutuar mbi konfliktin në …

Lexo më shumë
error: Content is protected !!