KRYESORE

Takohen Thaçi e Erdogani, nuk dihet ku

Zëvendëskryeministri i Kosovës, njëherësh ministër i Jashtëm, Hashim Thaçi takoi Presidentin turk, Recep Tayip Erdogan. Thaçi përmes një statusi në Facebook, ka njoftuar vetëm për takimin, por jo edhe për vendin ku janë takuar. Thaçi informon mbështetjen e Turqisë për anëtarësimin e Kosovës në UNESCO dhe bashkëpunimin mes dy vende. …

Lexo më shumë

Themelohet Unioni i Studentëve financuar nga BE

Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë ka hartuar dhe miratuar bazën ligjore për themelimin dhe funksionalizimin e Unionit të Studentëve të Republikës së Kosovës – USRK. Themelimi dhe funksionalizimi i USRK mbështetet përmes projektit të TEMPUS të financuar nga Bashkimi Evropian “Mbështetja për Ndërkombëtarizimin e Sistemit të Arsimit të Lartë …

Lexo më shumë

Maqedonia miraton marrëveshjen, kufiri me Kosovën pritet të kalohet me letërnjoftim

Qeveria maqedonase ka miratuar marrëveshjen për kalim me letërnjoftim të kufirit me Kosovën. Lajmi është publikuar nga mediat maqedonase ndërkaq është konfirmuar edhe nga Artan Grubi, këshilltari i kreut të Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti. “Edhe pak dhe kufinjtë mes nesh do të zhduken tërësisht.Qeveria ka miratuar marrëveshjen për …

Lexo më shumë