Ballina / KRYESORE (page 1058)

KRYESORE

Ischinger ftesë Mustafës për konferencën e Munihut

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, priti në takim ambasadorin gjerman Wolfgang Ischinger.  Gjatë takimit u bisedua për proceset aktuale në Kosovë si dhe për bashkëpunimin e Kosovës me Gjermaninë.  Kryeministri Mustafa shprehu përkushtimin e Kosovës për zgjerimin e mëtejshëm të marrëdhënieve bilaterale me Gjermaninë. Ai e informoi z. Ischinger për …

Lexo më shumë

Zyrtare: Arrestimi i aktivistit të Vetëvendosjes – me urdhëresë të Gjykatës

Policia e Kosovës, njofton se policia vetëm ka realizuar një urdhër gjykate me rastin e arrestimit të aktivistit të Vetëvendosje Kushtrim Dakaj. “Me qëllim informimin e drejtë të opinionit publik lidhur me deklaratën reaguese dhe shkrimet e publikuara në portale, sot më (15.07.2015), të cilat kanë të bëjnë me arrestimin …

Lexo më shumë