Ballina / KRYESORE (page 1050)

KRYESORE

“Republika e Kosovës” në Zyrën Ndërlidhëse në Serbi

Hoxhaj, PDK, Zëvendëskryeministër

Enver Hoxhaj, ministër i Punëve të Jashtme, ka thënë të shtunën se emërtimi kushtetues i shtetit do të jetë në Zyrën Ndërlidhëse të Kosovës në Beograd. Ka përsëritur tri herë radhazi këtë, dhe ka theksuar se edhe ndërmjetësja e dialogut Kosovë-Serbi, baronesha Catherine Ashton, tashmë ia ka konfirmuar kryeministrit Hashim …

Lexo më shumë

Ju flet Fisi…

prishtina, newborn,fisnik ismaili

Në intervistën dhënë Info Globit, Fisnik Ismaili aktivist i Lëvizjes Vetëvendosje dhe themeluesi e Drejtori Kreativ i ‘Ogilvy | Karrota’ në Kosovë, flet për pikëpamjet e tij personale lidhur me zhvillimet politike dhe ekonomike në vend. Ismaili ka mbi 17 vjet përvojë pune, shtatë prej të cilave ka punuar për …

Lexo më shumë

Zbatimi i marrëveshjes për Mutivodë dhe Muçibabë më 28 shkurt

edita tahiri

Në kuadër të zbatimit të marrëveshjes për Menaxhimin e Integruar të Kufirit (IBM) me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian, në Bruksel është mbajtur takimi i radhës në mes të Kosovës, Serbisë dhe të BE-së. Zëvendëskryeministrja njëherësh udhëheqësja e dialogut teknik Edita Tahiri në këtë takim ka vlerësuar se në përgjithësi zbatimi …

Lexo më shumë