Ballina / KRYESORE (page 1049)

KRYESORE

Hahn shumë i zhgënjyer nga papërgjegjësia e liderëve

Eurokomisioneri për zgjerim, Johannes Hahn përmes rrjetit social Tëitter ka shprehur shqetësimet e tij lidhur me dështimin e negociatave në Bruksel dhe mosarritjen e një marrëveshje me liderët e partive kryesore të Maqedonisë. “Asnjë marrëveshje përfundimtare në bisedat për Ish Republikën Jugosllave të Maqedonisë. Shumë i zhgënjyer nga mungesa e …

Lexo më shumë

Krerët politikë të Maqedonisë “ngujohen” në Bruksel

Takimi i pritshëm për kapërcimin e krizës politike maqedonase nisi në Bruksel pak minuta pas orës 11 të paradites. Pavarësisht deklaratave mediatike në Shkup për mospjesëmarrje në këtë tryezë, kreu i Lidhjes Social-Demokrate, Zoran Zaev u paraqit në Berlaymont, përkrah kundërshtarit të tij, kryeministrit Nikolla Gruevski. Së bashku me drejtuesit …

Lexo më shumë

Rivarrosen eshtrat e Isa Boletinit

Në fshatin Boletin afër Mitrovicës, sot u bë varrimi i eshtrave të Isa Boletinit, një nga personalitetet kryesore të pavarësisë së Shqipërisë. Eshtrat e Isa Boletinit, njërës prej figurave kryesore të pavarësisë së Shqipërisë, u varrosën të mërkurën në fshatin Boletin afër Mitrovicës, një fshat në pjesën veriore të Kosovës, …

Lexo më shumë