KRYESORE

Vazhdojnë hetimet për stentat

Ish-ministri i shëndetësisë, tash Ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor Ferid Agani, shumë shpejt mund t’i shtohet listës së zyrtarëve të lart shtetërorë, të cilët janë përballë me drejtësinë Ish-ministri i Shëndetësisë Ferid Agani, bashkë me disa mjekë dhe biznesmenë të dyshuar për përfshirje në aferën me stenta shpejt, mund …

Lexo më shumë

Mekë: Evakuohen 1000 pelegrinë

Mbi 1.000 pelegrinë janë evakuuar dhe dy të tjerë u plagosën pas shpërthimit të zjarrit në një hotel, në qytetin e shenjtë mysliman të Mekës, në Arabinë Saudite. Incidenti ndodhi në fundjavë, vetëm gjashtë ditë pasi vinçi i rrëzuar në xhaminë e madhe në Mekë shkaktoi mbi 100 viktima. Autoritetet saudite …

Lexo më shumë

Opozita fillon grumbullimin e nënshkrimeve kundër 'Zajednicës'

Opozita e bashkuar kosovare – Lëvizja Vetëvendosje, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nisma për Kosovën, prej sot fillon aktivitetin e radhës kundër “Zajednicës”. Pra kundër marrëveshjes së datës 25 gusht ndërmjet qeverive të Kosovës dhe Serbisë. Sipas komunikatës së lëshuar nga VV, prej sot partitë do të fillojnë me grumbullimin …

Lexo më shumë