Ballina / KRYESORE (page 1043)

KRYESORE

Çka u nënshkrua ?!

marrëveshja, 19 prill, dialogu

Ky është dokumenti që besohet të jetë nënshkruar sot në Bruksel. 1: “Bashkësi/Asociacion” të Komunave me shumicë serbe në Kosovë, e hapur edhe ndaj komunave të tjera, nëse anëtarët pajtohen. 2: “Bashkësia/Asociacioni” do të formohet me statut. 3: Strukturat do të formohen sipas të njëjtës bazë sikur edhe rajonet ekzistuese …

Lexo më shumë

“Republika e Kosovës” në Zyrën Ndërlidhëse në Serbi

Hoxhaj, PDK, Zëvendëskryeministër

Enver Hoxhaj, ministër i Punëve të Jashtme, ka thënë të shtunën se emërtimi kushtetues i shtetit do të jetë në Zyrën Ndërlidhëse të Kosovës në Beograd. Ka përsëritur tri herë radhazi këtë, dhe ka theksuar se edhe ndërmjetësja e dialogut Kosovë-Serbi, baronesha Catherine Ashton, tashmë ia ka konfirmuar kryeministrit Hashim …

Lexo më shumë

Ju flet Fisi…

prishtina, newborn,fisnik ismaili

Në intervistën dhënë Info Globit, Fisnik Ismaili aktivist i Lëvizjes Vetëvendosje dhe themeluesi e Drejtori Kreativ i ‘Ogilvy | Karrota’ në Kosovë, flet për pikëpamjet e tij personale lidhur me zhvillimet politike dhe ekonomike në vend. Ismaili ka mbi 17 vjet përvojë pune, shtatë prej të cilave ka punuar për …

Lexo më shumë