Ballina / KRYESORE (page 1040)

KRYESORE

Vdes akademik Esat Stavilevci

Pasditen e së shtunës ka ndërruar jetë akademik Esat Stavilevci. Lajmin për media e ka bërë të ditur Akademia e Shkencave dhe e Arteve e Kosovës anëtar i së cilës ishte. Akademia përkujtimore dhe homazhet do të bëhen në Pallatin e Kulturës “Asim Vokshi” në Gjakovë nga ora 14:00. “Është …

Lexo më shumë

Greqi: Kalon paketa e re të ndihmës

Parlamenti i Greqisë ka miratuar kushtet e paketës së re të ndihmës nga kreditorët ndërkombëtarë, pas një debati që ka zgjatur gjatë gjithë natës së shkuar. Marrëveshja e propozuar përfshin rritjen e taksave dhe shkurtimin e shpenzimeve në shtetin grek, në këmbim të ndihmës prej 85 miliardë eurosh. Deputetët kanë …

Lexo më shumë

Gashi kundër ankesës së Prokurorit të EULEX-it për ‘grupin Drenica’

drenica 2 gjykimi

Për të mbuluar masakren juridike të Gjykatës së Eulex-it në rastin Drenica, Prokurori i Eulex-it ka paraqitur ankesë kundër aktgjykimeve të Gjykatës Themelore në Mitrovicë, ankesa i është drejtuar Gjykatës së Apelit në Prishtinë. Ankesa është paraqitur kundër të gjithë komandantëve dhe ushtarëve të UÇK-së në rastin Drenica duke përfshirë …

Lexo më shumë
error: Content is protected !!