KRYESORE

Mustafën nuk e shqetësojnë 'vezët' e Vetëvendosjes

Drejt Kryeministrit të Kosovës, Isa Mustafa, aktivistët e Vetëvendosjes kanë hedhur sërish vezë. Ngjarja ka ndodhur në orët e paraditës në Podujevë, në manifestimin ‘Dita e Mjedrës’, ndërkohë që ‘aksionin’ e kanë konfirmuar edhe vet përfaqësuesit e Vetëvendosjes. “Para pak minutash është gjuajtur me vezë nga aktivistët tanë në Podujevë. …

Lexo më shumë

Senatorët e UP-së kërkojnë shkarkimin e Rektorit

rektorati, up, studentet, doktorata

Njëzet e tetë anëtarë të Senatit të Universitetit të Prishtinës kanë dorëzuar sot kërkesën për shkarkimin e rektorit të Universitetit të Prishtinës, Ramadan Zejnullahu. Në shkresën drejtuar Këshillit Drejtues të Universitetit numërohen 10 arsye për shkarkimin e rektorit ku, në mes tjerash përmenden shkeljet ligjore, bllokimi i mbledhjeve të Senatit, …

Lexo më shumë

Soros i shkruan Clintonit për Shqipëri 2 ditë pas 21 Janarit

Në publikimin e email-eve të Hillary Clinton-it, ish-Sekretares amerikane të Shtetit dhe aktualisht kandidate për presidente të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, nuk ka shpëtuar as Shqipëria. Prestigjiozja “Washington Post” ka botuar gjatë së hënës një artikull ku flitet për një email që Clinton, nëpërmjet këshilltarëve të saj, ka marrë …

Lexo më shumë