Ballina / KRYESORE (page 1022)

KRYESORE

Kur duhet ti mbyllni dritaret: Ja orari i dezinsektimit hapësinor në Prishtinë

Duke filluar nga sot, e mërkure 1 korrik, Komuna e Prishtinës, respektivisht Drejtoria e Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale, do të fillojë me dezinsektimin hapësinor në Komunën e Prishtinës. Procesi i dezinfektimit fillon pas analizimit të terrenit dhe si dhe analizës të bërë gjatë këtij procesi në vitin paraprak. Bazuar në …

Lexo më shumë

Ja si e priti Merkel Mustafën

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, u prit sot me nderime shtetërore nga Kancelarja Federale e Gjermanisë, Angela Merkel, në Zyrën e Kancelares Federale në Berlin. Pas ceremonisë ushtarake, Kryeministri Isa Mustafa dhe Kancelarja Merkel kanë zhvilluar një takim ku është biseduar për marrëdhëniet bilaterale ndërmjet dy shteteve, për …

Lexo më shumë