Ballina / KRYESORE (page 1021)

KRYESORE

Engel: Kosova shembull i tolerancës fetare

Në Kosovë është duke qëndruar kongresmeni Eliot Engel, bashkëkryesues i Komisionit për Punë të Jashtme i kongresit amerikan. Engel sot është takuar edhe me zëvendësministrin e Jashtëm, Petrit Selimin dhe me klerikët fetarë të Kosovës. Zëvendësministri Selimi, bashkë me liderët fetarë dhe ekipin e Nismës për Dialog Ndërfetar, kongresmenin Engel …

Lexo më shumë

RTK: Ekzekutivi dhe legjislativi i kthehen Speciales

Të ndodhur përballë presionit ndërkombëtar, ekzekutivi dhe legjislativi i vendit pritet t’i kthehen sërish përpjekjeve për themelimin e Gjykatës Speciale. Të premten e kaluar, Kuvendi dështoi t’i miratojë ndryshimet kushtetuese që i hapin rrugë themelimit të kësaj gjykate. Por analistët politikë rekomandojnë që mos të përsëritet e njëjta që ndodhi …

Lexo më shumë