Ballina / KRYESORE (page 1020)

KRYESORE

AP: Kosova e Shqipëria vende të sigurta edhe në listën e KE-së

Komisioni Evropian pritet këtë të mërkurë të publikoj listën e ”vendeve të sigurta” , përfshirë Kosovën dhe Shqipërinë , prej nga mijëra persona janë larguar gjatë këtij vitit. “Qëllimi i kësaj është të përmirësojmë stabilitetin dhe të adresojmë parregullsitë që shkaktojnë valët e migrimeve” , thotë Komisioni Evropian, në një …

Lexo më shumë

ShBA mirëpret dorëheqjen 'Ndoka' dhe lejen për arrestimin e Prengajt

Në Shqipëri ambasada e Shteteve të Bashkuara deklaroi të marten në mbrëmje se “mirëpret vendimin e deputetit Arben Ndoka për t’u dorëhequr nga parlamenti dhe vendimin për të lejuar arrestimin e deputetit Armando Prenga”. Deputeti socialist Ndoka, i cili njoftoi një ditë më parë tërheqjen nga mandate parlamentar, ishte akuzuar …

Lexo më shumë

Gjenerali i KFOR-it takon zyrtarët në veri, diskuton sigurinë

Komandanti i KFOR-it, Gjeneral Major Guglielmo Luigi Miglietta, u takua të marten me kryetarin e komunës së Mitrovicës së Veriut, z. Goran Rakiq, në ndërtesën e kuvendit komunal. Gjatë takimit ata diskutuan për situatën aktuale në Kosovë me fokus të veçantë në veri. Rakiq ia shprehu Gjeneralit Miglietta vlerësimin dhe mirënjohjen e …

Lexo më shumë
error: Content is protected !!