Ballina / KRYESORE (page 1019)

KRYESORE

Votuan letërkëmbimin për ndërrimet kushtetuese, s’e votuan Specialen

Të gjithë deputetët e AAK-së, pos Daut Haradinajt, Ahmet Isufi, Time Kadrijajt dhe Njazi Idrizit, e kanë votuar vitin e kaluar letërkëmbimin e Jahjagës me baroneshën Ashton, raporton KTV. Ky dokument që u ratifikua si marrëveshje ndërkombëtare nëpërmes një ligji, është baza e krijimit të Gjykatës Speciale. Aty parashiheshin këto …

Lexo më shumë

Jahjaga në ceremoninë e përvjetorit të pavarësisë së ShBA-ve në Prishtinë

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë ka organizuar ceremoninë tanimë tradicionale të shënimit të përvjetorit të pavarësisë së SHBA-ve.   “Sonte jemi mbledhur këtu jo vetëm që të shënojmë përvjetorin e pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës po edhe për ti shprehur mirënjohje dedikimit të saj …

Lexo më shumë