KRYESORE

KD: Të mërkurën vendoset për rektorin

rektorati, up, studentet, doktorata

Këshilli Drejtues i Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”, pasi ka dëgjuar argumentet e senatorëve të cilët kanë kërkuar shkarkimin e rektorit Ramadan Zejnullahu, por edhe argumentet mbrojtëse të menaxhmentit, do të mblidhet të mërkurën në orën 16:00 për të marrë një vendim. Kryesuesja e KD-së, Shefkije Islamaj, ka thënë në …

Lexo më shumë

Mustafa me porosi për opozitën

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, u ka bërë thirrje Ramush Haradinajt dhe Fatmir Limajt që të mos bëhen pjesë e shkatërrimit të institucioneve. Ai thotë se opozita hakmarrjen kundër tij duhet ta ruajë “me vota në zgjedhje”. “Opozitën, shkaku i këtyre sjelljeve nuk po e përkrah asnjë vend dhe asnjë …

Lexo më shumë