fbpx

BOTA

CNN raporton se demokratët fituan në Gjeorgjia. Do ta drejtojnë edhe Senatin amerikan

Demokrati Jon Ossoff e ka fituar garën e tij për përfaqësuesin e dytë të Georgias në Senatin amerikan, sipas projeksioneve të para të televizionit CNN. Fitorja e tij nënkupton se demokratët do të kontrollojnë Senatin. Me Ossoffin dhe Raphael Warnockun që fitojnë zgjedhjet në garën kundër senatorëve të deritanishëm republikanë …

Lexo më shumë