Ballina / KOSOVA / Kryesia pezullon daljen e deputetëve nga Kosova deri më 20 Shkurt
kuvendi i kosoves, Deputetët

Kryesia pezullon daljen e deputetëve nga Kosova deri më 20 Shkurt

Në mbledhjen e Kryesisë së Kuvendit sot është vendosur që deputetëve t’u pezullohen të gjitha vizitat jashtë vendit deri më 20 shkurt.
Kryesia e Kuvendit ka mbajtur sot mbledhjen e parë që prej kthimit nga pushimet.

Kjo mbledhje i dha rastin për herë të parë diskutimit për zhbërjen e Gjykatës Speciale, pasi deri sot nuk po bëhej kuorumi.

Kryesia vendosi që Projektligjin për Gjykatën Speciale t’ia dërgojë Qeverisë për shqyrtim.

Ndërsa në këtë mbledhje, po ashtu, u vendos që deputetëve t’u pezullohen të gjitha vizitat jashtë vendit deri më 20 shkurt.

Check Also

parakalimi ceremonia qendrore

Pamje nga parakalimi festiv i FSK-së dhe Policisë së Kosovës (FOTO)

Në përvjetorin e dhjetë të shpalljes së Pavarësisë së Republikës së Kosovës, të dielën në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *