Ballina / KOSOVA / Haradinaj flet me ambasadorin gjerman për vizat

Haradinaj flet me ambasadorin gjerman për vizat

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj e ka pritur në takim të rregullt pune ambasadorin gjerman në Kosovë, Christian Heldt.

Ndër të tjera, kryeministri ka njoftuar se kanë folur edhe për procesin e liberalizimit të vizave.

“Takim i rregullt pune me ambasadorin gjerman në Kosovë, Christian Heldt. Diskutim përmbajtësor për zhvillimet politike në vend, vizitën e Ministrit të Shëndetësisë së Fepublikës Federale të Gjermanisë Jens Spahn, përparimet në procesin e liberalizimit të vizave për qytetarët tanë, si dhe marrëdhëniet e avancuara bilaterale ndërmjet Kosovës dhe shtetit gjerman” shkruan Haradinaj në njoftim. /InfoGlobi

Provo po ashtu

Philip S. Kosnett

Kosnett: Për herë të parë ekstradohet kosovari për gjykim në SHBA

Philip Kosnett, ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë,ka deklaruar se sot për …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.