Kronikë

Rahovec: Qeni kafshon 8 vjeçarin

Sot në orët paradites në afërsi të fabrikës së masave plastike në Rahovec, një qen ka kafshuar një fëmijë tetëvjeçar (A.Sh). Fëmija është dërguar menjëherë në Qendrën e mjekësisë familjare në Rahovec, ku i është ofruar ndihma e parë mjekësore, ndërsa më pas urgjentisht është dërguar në spitalin rajonal “Isa …

Lexo më shumë

Në pranga 93 të dënuarit

Në kuadër të realizimit të urdhëresave të Gjykatës Themelore, njësitet policore të stacioneve të Drejtorisë Rajonale në Ferizaj, kanë arrestuar 93 persona, të dënuar nga Gjykatat kompetente për vepra të ndryshme penale dhe kundërvajtësve. “Pas kompletimit të dokumentacionit dhe verifikimeve nga ana e Gjykatës kompetente, 4 persona të cilët ishin …

Lexo më shumë

Restorani 'Ultra' në zjarr

Një restaurant në Prishtinë të dielën rreth orës 14:00 është kapluar nga zjarri. Në kohen kur ka ndodhur ngjarja lokali ishte i mbyllur. Nga ky incident nuk ka lëndime në njerëz por vetëm dëme të mëdha materiale, si djegia e tërësishme e katit të parë të restaurantit. Bëhet fjalë për restaurantin “Ultra” …

Lexo më shumë