fbpx

Kronikë

Vritet në Xërxë Nuredin Kastrati

Nuredin Kastrati, pronari i kompanisë së autobusëve “Mendi” është vrarë të shtunën nga personi i identifikuar me inicialet T.Z. Vrasja ka ndodhur pasdite rreth orës 16. Sipas zyrtarëve policorë, në këte ngjarje tragjike kanë qenë të përfshira dy vetura, të cilat e kanë përcjellë njëra tjetrën nga Prizreni deri në fshatin …

Lexo më shumë

PK: Arrestohen 5 persona

Policia e Kosovës njofton se Drejtoria për Hetimin e Krimit të Organizuar, para dy ditësh, ka ndërmarrë një operacion policor në rajonin e Prizrenit, nën dyshimin e bazuar se disa persona janë duke kryer veprat penale: ‘mbajtje në pronësi të paautorizuar të armës’, ‘vjedhje e rëndë’ dhe ‘shpëlarje e parasë’. …

Lexo më shumë