Ballina / Shëndet & Fitnes / Kripa ju ndihmon t’a ndaloni migrenën, ja metoda
migrena

Kripa ju ndihmon t’a ndaloni migrenën, ja metoda

Migrena është një nga ato gjëra që shumë lehtë mund të të shkatërrojë gjithë ditën tënde. Por kjo metodë duket se ka funksionuar për shumë persona.

Kur përdorni kripë për të qetësuar migrenën, sigurohuni që të përdorni kripë me cilësi të lartë siç është kripa e kristalizuar himalajane. Është kripa më komplete në botë.

Përmban 84 minerale, elektrolide dhe element- një numër që është për t’u marrë në konsideratë sepse janë gjithsej 118 element të njohur nga shkenca.

Kripa ndihmon në reduktimin e dhimbjeve të migrenës, forcon sistemin imunitar, rrit nivelet e energjisë, balancon nivelet e serotinës në gjak.

Si përgatitet:

Kombinoni 1 gotë ujë, me lëngun e një limoni të shtrydhur dhe nga ½ deri në 1 lugë me kripë himalajane.

 

Provo po ashtu

jenifer lopez, body, ushqimi

Pse mbetet kaq e re Jenifer Lopez

Cilat janë tri ushqimet që ajo nuk I konsumon për një shëndet të mirë Mund …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.