Ballina / Reçeta / Krem shtëpiak për lyerjen e bukës

Krem shtëpiak për lyerjen e bukës

Kremin për lyerjen e bukës në mëngjes mund ta bëni fare lehtë edhe vetë në shtëpi.

Provojeni këtë recetë të shijshme për krem shtëpie e do të na falenderoni! Me Shije!

Përbërësit

50 gr qepë
50 gr arra
250 gr krem djath
80 gr tranguj turshi
2-3 gjethe magdanozi
sipas dëshirës kripë dhe piper i zi

Të gjithë përbërësit vendosen në blender dhe bluhen derisa të fitoni trashësinë e dëshiruar.

Uluni dhe befasoni familjen apo miqtë tuaj. Kremi është i shijshëm pa masë.

@Fluidi

Provo po ashtu

Lazanja

Lazanja me spinaq

Një version shumë i lehtë vegjetarian i lazanjës klasike Përbërësit: 1 lugë e mesme vaj …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.