Ballina / Reçeta / Krem-çorba nga domatet
In Fabric

Krem-çorba nga domatet

Përbërësit:

– 500 ml salcë domatesh,

– 300 ml ujë,
– 2 karota,
– 1 qepë,
– 2 patate,
– Kripë,
– Piper,
– Pak majdanoz

Përgatitja:

Qepën, karotën dhe pataten zieni në pak ujë pastaj me mikser bluani të gjitha dhe shtoni salcën e domates.

Lini që të vlojnë 15 minuta, shtoni kripën, piperin dhe majdanozin e thatë.

Çorbën e ngrohtë servireni me kube të thata buke.

Check Also

Makarona

Makarona flutur me hudhër, vaj dhe peshk ton

Përbërësit: * 2 thelpinj hudhër * 5 lugë vaj ulliri * 250 g makarona flutur …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *