Ballina / KOSOVA / Kosovë: Doganierët konfiskojnë 500 litra pije joalkoolike
doganat e kosoves

Kosovë: Doganierët konfiskojnë 500 litra pije joalkoolike

Dogana e Kosovës ka marrë infomacionin se një sasi e pijeve joalkoolike dyshohet të jetë e kontrabanduar. Ata kanë identifikuar personat e dyshimtë, dhe këta të fundit tentojnë t’ju ikin doganierëve.

Gjatë aksionit, ata kanë gjetur pije, çokollata dhe konserva që dyshohet të jenë të kontrabanduara, dhe mallin e gjetur e kanë dërguar në Doganë për verifikim.

“Sipas përcjelljes në terren nga oficerët sot kemi zënë një veturë me mallra të kontrabanduara të pijeve alkoolike,” është shprehur një Pjesëtar i Njësitit Antikontrabandë në emisionin “Dogana”.

Pas verifikimit, del se në veturë kishte rreth 500 litra pije joalkoolike që dyshohet të jenë kontrabanduar.

@Fluidi

Provo po ashtu

nikki haley

Haley: Pozicionet e ShBA-së për Kosovën nuk kanë ndryshuar

Në përgatitje të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së, ambasadorja e SHBA-së në OKB, Nikki Haley …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.