Kosovarët mposhtin Neymarin në CS:GO

Pavarësisht faktit se loja elektronike CS:GO u lansua 7 vjet më parë, në gusht të vitit 2012, ajo ende po vazhdon të jetë loja më e popullarizuar online.

Sipas të dhënave të nxjera në janar të vitit 2019, kjo lojë elektronike ka më shumë se 20 milionë lojtarë aktiv në muaj, duke dyfishuar shifrat prej majit të vitit 2016. Nuk janë vetëm njerëzit e thjeshtë ata që e duan këtë lojë – edhe të famshmit pëlqejnë ta luajnë atë.

Njëri nga ata është edhe sulmuesi i PSG, Neymar, i cili është i famshëm në këtë lojë dhe ka një ekip të tij. E grupi kosovar, “KPS” (KOSOVA PUBLIC SERVER), ka arritur ta mposhtë ekipin e yllit të Parisit, shkruan Gazeta Express. KPS arriti që ta mposhtë ekipin Furia me një rezultat prej 16 me 10.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Content is protected !!