fbpx

#ZGJEDHJET2019

Haga e Ramush Haradinaj

haga, haradinaj

Haradinaj ka bërë të ditur ditën e premte se në Hagë do të intervistohet në cilësinë e të dyshuarit Nëntë vite pas përfundimit të procesit gjyqësor ndaj tij në Hagë, ai ka marrë ftesë për t’u intervistuar sërish atje. Ramush Haradinaj dha dorëheqje nga pozita e Kryeministrit të Kosovës, të …

Lexo më shumë

Zyrtare: Haradinaj ia përcjell Kuvendit letrën e dorëheqjes

haradinaj

“Sot, kryeministri në dorëheqje i Qeverisë së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka dorëzuar në Kuvend zyrtarisht letrën e dorëheqjes së tij:, thuhet në njoftimin e përcjellur tek mediat nga Zyra për informim e kryeministrit. “Letra e dorëheqjes u është proceduar menjëherë anëtarëve të Kryesisë së Kuvendit dhe kryetarëve të grupeve parlamentare”, …

Lexo më shumë