Ballina / KOSOVA / #ZGJEDHJET2019

#ZGJEDHJET2019

Vendosë Supremja: Numërohen votat e diasporës të ardhura me vonesë

Gjykata Supreme ka miratuar si të bazuar ankesën e Lëvizjes Vetëvendosje që të ndryshohet vendimi i Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa me të cilin ndalohej rinumërimi i, siç thuhet në vendimin e Supremes, 4639 fletëvotimeve të ardhura nga jashtë Kosovës. Ndonëse këto vota kishin filluar të numëroheshin në Qendrën …

Lexo më shumë

QKUK liron 12 pacientët që thonë se u helmuan nga zarfet me vota nga Serbia

qkuk

Dymbëdhjetë pacientët e shtrirë në Klinikën Infektive në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, që kanë kërkuar ndihmë mjekësore pasi që janë ankuar për reaksione alergjike teksa po verifikonin zarfet me vota të ardhura nga Serbia, janë liruar nga spitali, kanë bërë të ditur zyrtarë të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës. …

Lexo më shumë

Vetëvendosje : Vendimet dhe konkurset e Qeverisë në largim do të anulohen

vv_infoglobi

Nënkryetari i Vetëvendosjes, Besnik Bislimi, ka paralajmëruar zhbërjen e vendimeve të Qeverisë na largim. Po ashtu, ka thënë se edhe konkurset dhe rehatimet politike që po ndodhin në këtë kohë do të anulohen. Ky paralajmërim vjen pasi Ministritë dhe agjencitë qeveritare kanë hapur vende të reja pune dhe kanë bërë …

Lexo më shumë

Zgjedhjet nacionale më 2014 dhe 2017 u certifikuan një muaj pas ditës së votimit

zgjedhje

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve e ka cilësuar si normale moscertifikimin e shpejt të zgjedhjeve nacionale. Kjo pasi kështu kishte ndodhur edhe në dy palë zgjedhjet e fundit. Kështu, më 2014, KQZ’së i ishin dashur 27 ditë derisa kishte ndodhur certifikimi. Ndërsa në zgjedhjet e 2014 zgjedhjet ishin certifikuar 29 ditë …

Lexo më shumë