Ballina / KOSOVA (page 990)

KOSOVA

Mitrovicë veriore: Kuçi e Rakiq vlerësojnë Marrëveshjen për drejtësinë

Ministri i Drejtësisë, Hajredin Kuçi, ka vizituar sot Komunën e Mitrovicës së Veriut, ku është pritur nga kryetari i kësaj komune, Goran Rakiq, dhe shefja e Zyrës Administrative të Komunës, Adriana Hoxhiq. “Ministri Kuçi dhe Rakiq e kanë vlerësuar si të rëndësishëm implementimin e plotë të pikave të Marrëveshjes për Drejtësinë, të arritur …

Lexo më shumë

Mustafa: Të vendosur kundër ekstremizmit e radikalizmit

Këshilli i Sigurisë së Kosovës ka shqyrtuar të hënën draft-strategjinë nacionale për “Parandalimin e Ekstremizmit të Dhunshëm dhe Radikalizmit që shpie në Terrorizëm”. Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, citohet në një komunikatë për media, të ketë shprehur “përkushtimin e Qeverisë së Republikës së Kosovës për të ndërmarrë të gjitha hapat …

Lexo më shumë

Mustafa: Këto janë prioritetet

Përmes një postimi në Facebook, Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka shkruar se në ditët në vijim janë në kërkim të mënyrës më të mirë për të përmbyllë çështjen e transformimit të FSK-së në forcë mbrojtëse të vendit. Lexojeni të plotë postimin e kryeministrit Mustafa në Facebook: “Ky vit po kalon si …

Lexo më shumë