Ballina / KOSOVA (page 9)

KOSOVA

Aksioni i madh policor: Mbyllen lokale, konfiskohen armë, kapen shtetase të huaja duke punuar pa leje

Njësia Speciale e Policisë së Kosovës mbrëmë ka zhvilluar një aksion me qëllim bastisjen e disa lokaleve në Mitrovicën Jugore. Policia gjatë operacionit ka sekuestruar dokumentet e personave pa leje të rregullt qëndrimi në Kosovë, për procedim të mëtejmë të rastit. Lajmin e ka konfirmuar Policia e Kosovës e cila …

Lexo më shumë

Hetimet për vdekjen e Astrit Deharit kalojnë në Prokurorinë Speciale

Kryeprokurori i Shtetit, Aleksandër Lumezi, ka marrë vendim që rasti i Astrit Deharit, të kalojë nga Prokuroria Themelore në Prizren në juridiksion të Prokurorisë Speciale të Republikës së Kosovës (PSRK). “Pas analizimit të prononcimeve në media të familjes së të ndjerit, Astrit Dehari, dhe përfaqësuesit të tyre ligjor, natyrës specifike …

Lexo më shumë

Edhe sot në Prishtinë: Bisedime për program qeverisës dhe ndarje të pozitave

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës i kanë intensifikuar përpjekjet për përafrimin e programit qeverisës, si hap i parë drejt arritjes së koalicionit të ardhshëm. Aktualisht, takimet po zhvillohen në nivelin e grupeve punuese, kurse faza tjetër e bisedimeve, parashihet të zhvillohet në nivelin e kryetarëve të partive, kur edhe …

Lexo më shumë

Vendosë Supremja: Numërohen votat e diasporës të ardhura me vonesë

Gjykata Supreme ka miratuar si të bazuar ankesën e Lëvizjes Vetëvendosje që të ndryshohet vendimi i Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa me të cilin ndalohej rinumërimi i, siç thuhet në vendimin e Supremes, 4639 fletëvotimeve të ardhura nga jashtë Kosovës. Ndonëse këto vota kishin filluar të numëroheshin në Qendrën …

Lexo më shumë