Ballina / KOSOVA (page 8)

KOSOVA

Zaev i bën pritje në shtëpi Haradinajt

haradinaj zaev

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, është pritur në shtëpinë e kryeministrit të Maqedonisë Veriore, Zoran Zaev. Të dy kryeministrat, u shoqëruan nga bashkëshortet e tyre, Anita Haradinaj dhe Zorica Zaev. “Bashkë me Anitën, të pritur në shtëpinë e Kryeministrit të Maqedonisë Veriore, Zoran Zaev dhe zonjës Zorica. Bashkëbisedim …

Lexo më shumë

Takohen Mustafa e Kurti, diskutojnë mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë

kurti e mustafa

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, është takuar mëngjesin e sotëm me kreun e LDK-së, Isa Mustafa. Sipas Kurtit, në këtë takim është biseduar për situatën politike dhe iniciativën për mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë. “Kosova ka nevojë për zhvillim ekonomik e jo për korrupsion institucional. Qytetarët duan qeverisje të …

Lexo më shumë