KOSOVA

Kurti: Kjo qeveri është e paligjshme, do të kthehemi përsëri e shumë shpejt

Ish-kryeministri Albin Kurti ka thënë se s’do ta bëjë pranim-dorëzimin e detyrës. Në një video të publikuar në Facebook, kreu i Vetëvendosjes ka përsëritur se vendimi i fundit i Gjykatës Kushtetuese, për dekretin e presidentit Thaçi për mandatimin e Avdullah Hotit për kryeministër, është i papranueshëm. “Aktgjykimi i fundit i Gjykatës …

Lexo më shumë

Sveçla falënderon stafin dhe mantelbardhët për menaxhimin e pandemisë

Ish Ministri i Punëve të Brendshme nga radhët e Vetëvendosjes, Xhelal Sveçla ka falënderuar stafin e MPBAP-së dhe mjekët për angazhimin në menaxhimin e pandemisë së COVID-19.  Ndryshimet politike me vete sjellin edhe paqartësi, në nivelin shoqëror e administrativ. Ndryshimet e paqartësitë, çfarëdo qofshin, nuk duhet të ndikojnë në vetëdijen …

Lexo më shumë

Thaçi kërkon nga Kurti të lirojë zyrën “e uzurpuar”, qytetarët e quajnë hajn

Në konferencën për media Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kërkuar nga Albin Kurti të lirojë zyrën, si tha ai “të uzurpuar” të kryeministrit për të sapozgjedhurin kryeministër, Avdullah Hoti. Derisa ai po bënte këtë kërkesë dikush nga qytetarë aty pranë e quajti Thaçin hajn. Truprojat e Thaçit kanë ndërhyrë …

Lexo më shumë