Ballina / KOSOVA (page 60)

KOSOVA

Sejdiu i shpjegon pesë kushtet e PSD’së për votimin e ligjit për buxhetin

dardan sejdiu, psd

“Në njërën anë: propagandë, manipulim, falsitet dhe demagogji. Populizëm djathtist. Profeci sektare për të grishur ithtarët. Pazar për vota personale. Asnjë rezultat për Republikën. Në tjetrën anë: politika publike, propozime, ide, alternativa. Negociata për zgjidhje të pabarazive dhe padrejtësive shoqërore. Rezultate konkrete për Republikën. Ndonëse pak më gjatë, dua të …

Lexo më shumë

Lungescu: Ja çka biseduan në telefon shefi i NATO-së dhe Kryeministri Haradinaj

NATO

Zëdhënsja e NATO-së Oana Lungescu ka dhënë shpjegime për bisedën e sotme telefonike të Sekretarit të Përgjithshëm të NATO-së, Jens Stoltenberg dhe Kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj. “Ai (Stoltenberg) ka njohtuar z. Haradinaj se Këshilli Veriatlantik pati një bisedë për ligjet që kanë të bëjnë me transformimin e FSK-së të …

Lexo më shumë

Trump pret Thaçin e Vuçiqin për të festuar atë që do jetë një marrëveshje historike

Donald Trump, President i Shteteve të Bashkuara të Amerikës

Presidenti amerikan, Donald Trump, përmes një letre, u ka kërkuar liderëve politikë në Kosovë që të kenë unitet në arritjen e një marrëveshjeje gjithëpërfshirëse me Serbinë. Letrën e ka publikuar Presidenti i Ksovës, Hashim Thaçi në Facebook. Në të thuhet se kjo marrëveshje është një mundësi për Kosovën dhe humbja …

Lexo më shumë