Ballina / KOSOVA (page 44)

KOSOVA

Madeline Albright arrin në Kosovë

albright, jahjaga

Ka mbërritur në Kosovë, ish-sekretarja amerikane e shtetit Madeline Albright. Albright është mirëpritur nga ish presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga. “Jam krenare që, njëzet vite pas çlirimit, të mirëpres në Kosovë ish-Sekretaren Amerikane të Shtetit, Madeline Albright- njërën nga kontribueset më të fuqishme në lirinë dhe pavarësinë tonë. Vendosmëria dhe …

Lexo më shumë

Presidenti Bill Clinton arrin në Kosovë

clinton , pacolli, jahjaga

Ish-presidenti i SHBA-së, Bill Clinton, ka mbërritur në Aeroportin e Prishtinës “Adem Jashari”. Në Aeroportin e Prishtinës “Adem Jashari”, ish-presidenti i SHBA-së, Bill Clinton, është pritur nga zëvendëskryeministri i Parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme Behgjet Pacolli. “Mirësevjen në familjen tënde, në Kosovë, zoti President”, ka shkruar Pacolli në llogarinë e vet …

Lexo më shumë