Ballina / KOSOVA (page 43)

KOSOVA

Thaçi u takua me Donald Trump

hashim thaci, donald trump, okb, shba, kosova

Thaçi është falënderuar presidentin amerikan për mbështetjen që gëzon Kosova nga populli i SHBA-së Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka zhvilluar një takim të shkurtër me presidentin amerikan, Donald Trump, në kuadër të pritjes së organizuar nga presidenti i Shteteve të Bashkuara teksa po zhvillon punimet Asambleja e Përgjithshme e …

Lexo më shumë

Shaqir Salihu nderohet me çmimin “Gjergj Kastrioti – Skëndërbeu”

shaqir salihu, ramush haradinaj, shba, zeri amerikes, kosova

Ish- gazetari i Zërit të Amerikës është nderuar nga kryeminsitri Ramush Haradinaj me çmimin “Gjergj Kastrioti – Skëndërbeu” Të martën në New York figura emblematike e Zërit të Amerikës  u nderua për kontributin në çështjën shqiptare. Kryeministri Haradinaj në profilin e tij në facebook shkruajti Shaqiri nderohet: “Për kontributin e …

Lexo më shumë

Dita Kombëtare e Psikoterapisë

psikoterapia, shoqata e psikoterapeuteve te kosoves

Sipas të dhënave tregojnë se një në 4 persona në botë vuan nga çrregullime të shëndetit mendor Sot po shënohet dita Kombëtare e Psikoterapisë që i kushtohet promovimit, kërkimit dhe mbështetjes së psikoterapisë për të gjithë ata që kanë nevojë për të. Një grup i pasionuar i profesionistve shëndetësor të …

Lexo më shumë

Mogherini mbështet vazhdimin e dialogut

Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, mbajti një takim me udhëheqësit e Ballkanit Perëndimor, ku u shpreh mbështetje për vazhdimin e dialogut për normalizimin e marrëdhënieve midis Kosovës dhe Serbisë. Shërbimi për Punë të Jashtme i BE-së njoftoi të hënën se takimi u zhvillua të hënën …

Lexo më shumë