Ballina / KOSOVA (page 42)

KOSOVA

Prishtina zyrtare mirëpret dhe uron kryeministrin e ri të Britanisë së Madhe

boris johnson

Liderët institucional e kanë mirëpritur dhe uruar kryeministrin e ri britanik, Boris Johnson, i cili pason kryeministren e deritashme May, e cila dha dorëheqje e emocionuar për shkak të dështimit të BREXIT. Presidenti Thaçi ka deklaruar se mirëpret vazhdimin e thellimit të bashkëpunimit ndërmjet dy vendeve tona. “Britania e Madhe …

Lexo më shumë

“Ura e Fshejtë” në Russia Today

the telegraph, die velt, russia today, ura e fshejt

Edhe mediume të tjera i kanë kushtu rëndësi kësaj ngjarje Russia Today është një nga mediumet më të vlerësuar në Rusi. Gjatë ditës së martë ky televizion ka raportuar për kërcimet nga “Ura e Fshejtë” në lumin e Drinit të Bardhë, transmeton Indeksonline. “1000 spektatorë shikojnë kërcimet e 14 garuesve …

Lexo më shumë

Haradinaj nuk fluturon për në Hagë

haradinaj

Zyra e kryeministrit në dorëheqje Ramush Haradinaj, përmes një komunikate për media ka njoftuar se është shtyrë për disa orë fluturimi i tij. “Ju njoftojmë se fluturimi me të cilin ka pasur të udhëtojë Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj për në Hagë, është shtyrë për disa …

Lexo më shumë