Ballina / KOSOVA (page 41)

KOSOVA

Kandidatët për liderin e LDK-së shpalohen me 3 gusht; Prononcohet Mustafa

isa mustafa

Lidhja Demokratike e Kosovës në mbledhjen e sotme ka diskutuar për shpërbërjen e Kuvendit të Kosovës dhe zgjedhjet e brendshme partiake. Zyrtarë të kësaj partie thanë se ende nuk kanë pranuar ftesë nga presidenti Hashim Thaçi për konsultime për datën e zgjedhjeve të parakohshme. Në një konferencë për media, nënkryetari …

Lexo më shumë

Kushtetuesja i jep të drejt Thaçit për anëtarët e KQZ-së

thaci bruksel

Gjykata Kushtetuese e Kosovës vlerësoi se vendimet e presidentit të Kosovës për emërimin e anëtarëve të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve të Republikës së Kosovës janë në përputhje me Kushtetutën e vendit. Në aktgjykimin e Gjykatës Kushtetuese, të publikuar në ueb-faqen zyrtare të kësaj gjykate, thuhet se “vendimet për emërimet e …

Lexo më shumë

Privatizimi nuk ka dhënë efekte pozitive në zhvillimin ekonomik të vendit

agjensioni i privatizimit

Privatizimi i ndërmarrjeve shoqërore në Kosovë, i filluar vite më parë, nuk ka dhënë efekte pozitive në zhvillimin ekonomik të vendit. Për më shumë, ky proces ka rezultuar me shkurtim të vendeve të punës. Kështu thonë përfaqësues të partive politike si dhe përfaqësues të Bashkimit të Sindikatave të Punëtorëve të …

Lexo më shumë

Veseli: PDK si çdoherë është e gatshme të shtyjë tutje suksesshëm agjendat

kadri veseli

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, zhvilloi takime me kryesitë e degëve të PDK-së të Vushtrrisë e Gjakovës, me ç’rast ka theksuar rëndësinë e procesit dhe mobilizimin e gjithanshëm për zgjedhjet nacionale, duke potencuar optimizmin e anëtarësisë së gjerë dhe strukturave të partisë. Kryetari Veseli ka potencuar se …

Lexo më shumë