Ballina / KOSOVA (page 40)

KOSOVA

Thaçi: Për korrigjim së pari e kam lexuar nga presidenti Rugova

thaçi në austri

Në konferencën e Institutit Kërkimor për Çështje Evropiane dhe të Zhvillimit (RIDEA) me temën “Zëri i Popullit rreth ‘Finales së Madhe’ ndërmjet Kosovës dhe Serbisë”, ka marrë pjesë edhe Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. Ai ka thënë se për idenë e korrigjimit të kufijve kanë folur edhe ish-presidenti i ndjerë …

Lexo më shumë

Hoti: Përvjetori na kushtoi 70.000, e kësaj qeverie 500 mijë euro !

avdullah hoti

Avdullah Hoti, shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës në Kyvendin e Kosovës, ka bërë një krahasim mes Qeverisë së kaluar me ish-kryeministrin Isa Mustafa, dhe Qeverisë aktuale me kryeministër Ramush Haradinaj. Krahasimi ka të bë me buxhetet, përkatësisht me shpenzimet e bëra gjatë kremtimit, shënimit të përvjetorit …

Lexo më shumë

Kosova shënon 11-vjetorin e pavarësisë

pavarësia, kosova, 17 shkurt

Në 11-vjetorin e pavarësisë, Kosova po zhvillohet gradualisht me gjithë sfidat që i paraqiten përpara, kanë vlerësuar udhëheqës të institucioneve të Kosovës. Ata kanë përmendur partneritetin më faktorin ndërkombëtar, konkretisht më Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimin Evropian. Në kuadër të aktiviteteve për shënimin e 11-vjetorit të pavarësisë së …

Lexo më shumë

Vdes gazetari Hivzi Krasniqi

hivzi krasniqi

Pas një sëmundje të shkurtër ka ndërruar jetë Hivzi Krasniqi, gazetari i njohur kosovar Krasniqi ka ndërruar jetë sot në Prishtinë ndërsa lamtumira e fundit do ti jepet në Pejë, vendlindjen e tij. Hivzi Krasniqi, pos punës si gazetar, njihej edhe për shkrimin e teksteve të këngëve të ndryshme. Ai …

Lexo më shumë