KOSOVA

Vetëvendosje me referendum do të vendos për aprovim të Marrëveshjes

vetevendosje

Lëvizja Vetëvendosje ka nisur procesin e referendumit për t’i pyetur anëtarët nëse janë pro apo kundër marrëveshjes së koalicionit me Lidhjen Demokratike të Kosovës.  Në mëngjes, lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, paralajmëroi se sot do të nisë referendumi në partinë e tij për të aprovuar marrëveshjen e arritur me LDK’në …

Lexo më shumë

Konferenca për shtyp Kurti -Mustafa: Marrëveshja për bashkëqeverisje është arritur

Liderët e Vetëvendosjes dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës Albin Kurti dhe prof. Isa Mustafa kanë deklaruar se marrëveshja për bashkëqeverisje mes këtyre dy subjekteve politike është arritur. Të dielën në orët e hershme të mëngjezit, në konferencën e përbashkët për shtyp të mbajtur në Prishtinë, Kurti e Mustafa deklaruan se …

Lexo më shumë