KOSOVA

MEPTINS publikon emrat e dy personave të vdekur në minierën e Artanës

Dy persona kanë vdekur sot si pasojë e shembjes së dheut në Minierën e Artanës. Viktimat janë Idriz Gërbeshi dhe Haki Arifaj, raporton infoglobi. Për këtë rast ka reaguar edhe Ministria e Ekonomisë, Punësimit, Tregtisë, Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Investimeve Strategjike. MEPTINS u ka shprehur ngushëllime të gjithë familjarëve dhe shoqërisë …

Lexo më shumë

Bie eksporti në Kosovë

Kosova gjatë muajit prill ka eksportuar produkte në vlerë 32.6 milionë euro. Ndërsa krahasor me muajin e njëjtë të vitit 2019 ka pësuar rënie për rreth 11.5%. Kështu bëhet e ditur në të dhënat lidhur me rrjedhat e eksportit dhe importit për muajin prill 2020 të publikuara nga Agjencia e …

Lexo më shumë

Grenell jep dorëheqje nga Departamenti i Shtetit amerikan, por mbetet i dërguar special për dialogun Kosovë-Serbi

I dërguari special për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell ka thënë se ka dhënë dorëheqje nga pozita që kishte në Departamentin amerikan të Shtetit. Ai këtë e ka bërë të ditur nëpërmjet rrjetit social Instagram Richard Grenell: “Sot unë zyrtarisht dhashë dorëheqjen nga Departamenti i Shtetit.  Dhe Presidenti Trump më bëri …

Lexo më shumë

Ja si e komenton zyra e Kryeministrit vendimin e kushtetueses

Zyra e kryeministrit në detyrë, Albin Kurti ka komentuar aktgjykimin e Gjykatës Kushtetuese për dekretin e presidentit Hashim Thaçi, që mandatoi Avdullah Hotin për kryeministër. Në një komunikatë për media, Zyra e kryeministrit në detyrë ka akuzuar Gjykatën Kushtetuese se ka paraqitur në mënyrë të shtrembëruar faktet rreth shpërndarjes automatike …

Lexo më shumë
error: Content is protected !!