KOSOVA

Dorëhiqet Bordi i Telekomit

Bordi i Përkohshëm i Telekomit të Kosovës ka dhënë dorëheqje pas vendimit për tërheqjen e 26 milionë euro nga llogaria e kompanisë publike. Milionat e Telekomit kanë shkuar në llogari të kompanisë “Dardaphone.net” të Blerim Devollit. Ja letra e plotë e dorëheqjes: I nderuari z. Ministër, Ne si Bord jemi …

Lexo më shumë

DASH ofron mbështetjen pë dialogun e ndërmjetësuar nga BE-ja

departamenti amerikan i shtetit dash

Departamenti amerikan i Shtetit (DASH) ka deklaruar se do të ofrojnë mbështetje për rifillimin e dialogut Kosovë-Serbi të ndërmjetësuar nga Bashkimi Europian (BE). “Ne jemi të kënaqur që Bashkimi Evropian ka organizuar takime mes Serbisë dhe Kosovës dhe ne ofrojmë mbështetjen e plotë”. “Qëllimi ynë është një marrëveshje që të …

Lexo më shumë